Алва прелиена со чоколадо

Информации

Состав: шеќер, сусамова маса, вештачка арома, лимонова киселина и чуен

Состав чоколадо: Состав чоколадо: шеќер, какао, какао путер, лецитин(емулгатор), вештачка арома (ванила)

Детали, пакување

Нашата алва е еден од најпродаваните производи, што не прави препознатливи на пазарот и се базира на традиционален рецепт од нашето семејство цели 15 години. Направена од таан и сусам, алвата е најхранливата целозрнеста природна слатка храна што може да се направи. Таа е богата со протеини, полинезаситени масти, калциум, железо, магнезиум и растителни стероли. Многу важно за љубителите на слатка храна, алвата може да биде и со вкус на чоколадо, кафе и ванила.

  • Пакување 
  • 75гр.; баркод: 5319990200686
  • 400гр.; баркод: 5319990200693
  • Алва со чоколадо
  • Алва со кикирики
    прелиена со чоколадо
  • Измирска алва
  • Чоколокум
  • Локум