Алва со кикирики

Информации

Состав: Шеќер, сусамова маса, кикиритки, вештачка арома, лимонова киселина и чуен ,

Состав чоколадо: шеќер, какао, какао путер, лецитин(емулгатор), вештачка арома (ванила)

Бар код: 5319990200464

Детали, пакување

Нашата алва е еден од најпродаваните производи, што не прави препознатливи на пазарот и се базира на традиционален рецепт од нашето семејство цели 15 години. Направена од таан и сусам, алвата е најхранливата целозрнеста природна слатка храна што може да се направи. Таа е богата со протеини, полинезаситени масти, калциум, железо, магнезиум и растителни стероли. Многу важно за љубителите на слатка храна, алвата може да биде и со вкус на чоколадо, кафе и ванила.

  • Пакување300гр.
  • Алва со чоколадо
  • Алва со кикирики
    прелиена со чоколадо
  • Измирска алва
  • Чоколокум
  • Локум