Чоколокум

Информации

Состав:шеќер, какао маса, скроб, какао путер, природна арома, емулгатор регулатор на киселост и арома. Чоколадната маса содржи мин 57% какао делови.

Детали, пакување

Ориентален деликатес, направен од оригинален рецепт, без вештачки ароми и додатоци. Создаден со едноставни состојки како што се шеќер, пченично брашно и сируп од пченка, нашиот локум има специфичен вкус прекриен со топен шеќер во прав или кокос.

  • Пакување 
  • 500гр.; баркод: 5319990200563
  • Алва со чоколадо
  • Алва со кикирики
    прелиена со чоколадо
  • Измирска алва
  • Чоколокум
  • Локум