Алва ванила

Информации

Состав: шеќер, сусамова маса, вештачка арома, лимонова киселина и чуен

Детали, пакување

Нашата алва е еден од најпродаваните производи, што не прави препознатливи на пазарот и се базира на традиционален рецепт од нашето семејство цели 15 години. Направена од таан и сусам, алвата е најхранливата целозрнеста природна слатка храна што може да се направи. Таа е богата со протеини, полинезаситени масти, калциум, железо, магнезиум и растителни стероли. Многу важно за љубителите на слатка храна, алвата може да биде и со вкус на чоколадо, кафе и ванила.

  • Пакување 
  • 200гр. Фолија; баркод: 531999020072
  • 400гр. Фолија; баркод: 531999020073
  • 600гр. Фолија; баркод: 531999020074